مقایسه پنجره ترمال بریک و upvc

نحوه مقایسه پنجره ترمال بریک و upvc

در این مقاله می خواهیم نکاتی را در رابطه با نحوه مقایسه پنجره ترمال بریک و upvc بیان کنیم که اگر قصد خرید پنجره دو جداره برای ساختمان خود را دارید راهنمایی های زیر برایتان مفید باشد. پنجره دو جداره یو پی وی سی و ترمال بریک از لحاظ نوع تولید، عایق بندی در برابر سرما و گرما و همچنین آلودگی های صوتی و نوع تولید و استفاده شیشه مشابه یکدیگر هستند. تفاوت آنها نیز در نوع پروفیل مصرفی یعنی یو پی وی سی و آلومینیوم می باشد که در واقع از دو نسل متفاوت این صنعت هستند.

همچنین نوع یراق آلات مصرفی در پنجره های یو پی وی سی با پنجره دو جداره ترمال بریک متفاوت است. همین تفاوت ها با توجه به این نکته که پنجره های آلومینیوم ترمال بریک بر اساس میزان وزن آن محاسبه قیمتی می شوند (پنجره های یو پی وی سی براساس متر طول پروفیل محاسبه قیمت می شود.) باعث شده قیمت نهایی فاکتور در مورد ترمال بریک در مقایسه با یو پی وی سی تقریبا دو برابر شود. همچنین پروفیل های یوپی وی سی تنها در دو نوع سفید و لمینیت در بازار موجود است اما پروفیل های آلومینیوم ترمال بریک از لحاظ تنوع رنگ محدودیت ندارد و می توان با توجه به طرح و نمای مورد نظر مشتری در ساختمان، رنگ مورد نظر را انتخاب و استفاده کرد.

مقایسه پنجره ترمال بریک و upvc از نظر قیمت

پنجره هایی که با آلومینیوم ترمال بریک تولید می شوند نسبت به پنجره هایی با همان طرح و از جنس پروفیل های یو پی وی سی در مبلغ فاکتور نهایی اختلاف و در واقع افزایش قابل توجهی از لحاظ قیمت دارند.

دلایل این اختلاف قیمت به شرح ذیل می باشد:

قیمت پروفیل های یو پی وی سی براساس متر طول مصرفی پنجره ها محاسبه می گردد اما این مورد در آلومینیوم ترمال بریک براساس وزن (کیلویی) محاسبه می شود که همین امر قیمت پنجره های ترمال بریک را به شکل محسوسی افزایش می دهد. همچنین نوع یراق آلات مصرفی در پنجره های یو پی وی سی با آلومینیوم ترمال بریک از لحاظ نوع اسپانیولت و لولاهای بکار رفته در آنها متفاوت است. یراق آلات نیز در پنجره های استفاده شده از آلومینیوم ترمال بریک قیمت بالاتری دارد. این نکات ذکر شده که یعنی دو عامل از سه عامل تشکیل دهنده پنجره (بغیر از شیشه) در آلومینیوم ترمال بریک قیمت بالاتری دارند باعث گردیده که قیمت فاکتور نهایی در آلومنیوم ترمال بریک تقریبا دو برابر یو پی وی سی شود.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *