یراق پنجره یو پی وی سی

انواع یراق پنجره یو پی وی سی

یراق پنجره یو پی وی سی استفاده شده در درب و پنجره ها با توجه به نیاز های مشتریان دکوخانه به پنج نوع مختلف تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. در اینجا اطلاعاتی از نحوه عملکرد این یراق آلات آورده شده تا شما با توجه به سلیقه و نیاز خود هنگام سفارش پنجره دو جداره یو پی وی سی از آن استفاده بنمایید.

۱-  تک حالته (Turn)

دراین نوع از یراق بازشوی پنجره حول محور نود درجه باز و بسته می شود. در این نوع هنگامی که شما پنجره دوجداره را می بندید اسپانیولت های بکار رفته در بازشو از سه نقطه در هم قفل شده و با فشاری که بر روی لاستیک های درزبندی وارد میکنند باعث درزبندی قوی میشوند.

۲- کلنگی یا یراق سرویسی پنجره (Tilt)

برای اندازه های کوچکی از پنجره که معمولا در سرویس بهداشتی و حمام است از این نوع یراق مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع یراق فقط از زاویه بالا به میزان ۳۰ درجه باز می شود و کور شدن نقطه دید از روبرو از مزایای این سیستم است.

۳- دو حالته(Tilt & Turn)

در این نوع یراق بازشوی پنجره بر روی دو محور به صورت عمودی و افقی باز می شود. حالت اول که مانند یراق تک حالته عمل میکند و زمانیکه شما دستگیره را نود درجه دیگر می چرخانید از قسمت بالایی بازشو ۳۰ درجه همچون پنجره قطار باز می شود. حالت دوم بازشو برای عدم درگیری با پرده ها و در عین حال گردش هوا و ثابت ماندن در حالت باز در حالت دوم حتی در هنگام وزش باد و طوفان از مزایای این سیستم است.

 

۴- کشویی (Sliding)

پنجره کشویی مزیت بزرگی دارد که در هنگام بازشدن پنجره فضای داخل را اشغال نمی کند و جلوی پرده نصب شده را نمی گیرد. به همین دلیل در قسمت هایی از ساختمان که این مسئله اهمیت زیادی دارد از پنجره کشویی استفاده می شود. پنجره کشویی یو پی وی سی نسبت به سایر متریال هایی که در ساخت پنجره  استفاده می شوند از قبیل آلومینیومی و آهنی ، عایق ترین حالت پنجره های کشویی می باشد. اما با این وصف به دلیل وجود فاصله ای که برای قراردادن ریل ها و رفت و آمد لنگه های پنجره روی فریم در میان لنگه بازشو و فریم وجود دارد (گرچه با  لاستیکهای خاص و مویی ها پر می شود) بهره وری کمتر در زمینه جلوگیری از اتلاف انرژی ، گرد و خاک و سرو صدا نسبت به انواع دیگر بازشوها دارد.

۵- فولکس واگنی (Tilt & Sliding)

این نوع از یراق آلات با اینکه از لحاظ کاربردی شباهت زیادی به یراق کشویی دارد اما روی پروفیل های معمولی اجرا می شود و نسبت به پنجره و یراق آلات کشویی درزبندی بسیار مقاومت تری دارد. این نوع بازشو به همراه بازشو دوحالته از عایق ترین نوع حالات بازشو است . این نوع یراق سایر مزایای یراق دوحالته به همراه مزایای پنجره کشویی را با هم دارد.

 

 

قیمت یراق پنجره یو پی وی سی

هر کدام از این یراق آلات می تواند از متریال های با کیفیت های متفاوت از ضعیف ترین کیفیت تا بالاترین کیفیت ها ساخته شود. مطمئنا هر چقدر که از یراق آلات با کیفیت بهتری استفاده کنید می توانید انتظار داشته باشید که پنجره دو جداره ساختمان تان عمر طولانی تری داشته باشد. و عایق بسیار مناسبی در برابر گرما و سرما و گرد و خاک باشد. چرا که در صورت استفاده از یراق با کیفیت نامناسب متریال و یا کیفیت ضعیف ساخت پروفیل های پنجره به خوبی با هم چفت نشده و راه را برای ورود گرد و خاک و انرژی باز می گذارند. پیشنهاد ما به شما این است که به قیمت های خیلی کم یراق آلات پنجره شک کنید و از بهترین کیفیت برای یراق آلات و پروفیل پنجره های خود استفاده کنید.

 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *