چگونگی و نحوه تعویض شیشه پنجره دو جداره

چه زمانی نیاز به تعویض شیشه پنجره دو جداره داریم؟

زمان تعویض شیشه پنجره دو جداره و اطلاعاتی در این باره را در این مقاله بررسی می کنیم.

از آنجایی که شیشه بیشترین مساحت از درب و پنجره دو جداره را در بر میگیرد،

از همین جهت هرگونه ایرادی در آن میتواند باعث اختلال در درزبندی کامل درب و پنجره شده و آن را از سیستم استاندارد خود خارج میکند.

از همین رو در صورت مشاهده ایراد و یا شکست شیشه بایستی که نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

دلایلی که دو حالت ایراد و یا شکست در شیشه دو جداره قرار گرفته در درب و پنجره های دو جداره یو پی وی سی بوجود می آید

و احتیاج به تعویض دارند، در ذیل توضیح داده شده است:

حالت اول: زمانیکه مشاهده کردید میان دو جداره شیشه گرد و غبار وارد شده و یا عرق کرده است.

این مساله نشان دهنده این است که گاز آرگون میان شیشه تزریق نشده و یا فرایند دو جداره شدن به درستی صورت نپذیرفته است.

در این صورت نیاز به تعویض شیشه پنجره دو جداره دارید.

حالت دوم: اگر در زیر فشار پنجره یا درب شیشه بشکند

این مورد نشان دهنده این است که گالوانیزه آهن که برای مقاومت میان پروفیل دو جداره قرار میگیرد وجود نداشته و یا از ضخامت کافی برخوردار نیست و یا بعلت نداشتن گاز آرگون میان شیشه ها، و یا بعلت تفاوت دمای داخل و بیرون منزل شیشه شکسته است.

نحوه تعویض شیشه پنجره دو جداره

اگر ایراد و یا شکست در شیشه درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی مشاهده کردید بایستی که نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

برای تعویض شیشه دو جداره بایستی به این نکته توجه داشته باشید که ضخامت کلی جداره قرار گرفتن شیشه میان پروفیل به چه اندازه است

و براساس آن شیشه دو جداره جدید خود را سفارش دهید.

ضخامت کلی جهت قرارگرفتن شیشه در پروفیل های یو پی وی سی از ۱۸، ۲۰، ۲۲ و ۲۴ میلی متر است که این مساله در پروفیل ها متفاوت میباشد.

هنگامیکه شیشه دو جداره آماده شد زهوارهای قرارگرفته در دور قاب شیشه خور پروفیل را از جا بیرون آورده، شیشه قبلی را خارج کرده و شیشه جدید را در قسمت مربوطه قرار میدهید.

در آخر بوسیله چکش پلاستیکی زهوارها مجددا در جای خود قرار میگیرد. از آنجاییکه ضربه زدن با چکش پلاستیکی حساس است و در صورت ضربه ای با قدرت نا متوازن باعث شکست شیشه میشود و همچنین در صورت تعویض شیشه ای که در قسمت بازشو قرارگرفته، آن بازشو نیاز به رگلاژ مجدد پیدا میکند، بهتر است که فرایند تعویض شیشه دو جداره توسط نصاب متخصص انجام شود.

قیمت تعویض شیشه پنجره دو جداره زمانیکه که شیشه دو جداره شما دچار ایراد و شکستگی میشود و شما تصمیم به تعویض آن میگیرد جهت اطلاع از هزینه آن بایستی به دو نکته توجه داشته باشید.

نکته اول در تعویض شیشه پنجره دوجداره

اگر شیشه بر اثر ایرادات تولید و یا نصب موجب ایراد و یا شکست شده باشد، شرکتی که شما اقدام به خرید پنجره و شیشه از آن کرده اید بایستی که بصورت رایگان نسبت به تعویض شیشه دو جداره شما اقدام نماید. در صورتی نیز که شما بر اثر ضربه و یا بی احتیاطی باعث شکست شیشه شده باشید.

بایستی که با اطلاع دادن به شرکت مزبور بخواهید که با توجه به اندازه شیشه که در اختیار آنان است، نسبت به تعویض آن اقدام کرده و هزینه شیشه و ایاب و ذهاب پرسنل را پرداخت نمایید.

نکته دوم در تعویض شیشه پنجره دو جدره

زمانیکه شما به شرکتی که تولید و نصب درب و پنجره ها را انجام داده دسترسی ندارید، بایستی از شرکت دیگری که در جهت شیشه دو جداره اقدام میکند درخواست کنید که پرسنل به محل شما اعزام کند.

پرسنل مزبور با توجه به اندازه، نوع شیشه، ضخامت کلی شیشه و هزینه ایاب و ذهاب پرسنل، هزینه تولید و تعویض شیشه دو جداره را به شما اعلام کرده و در صورت موافقت نسبت به تعویض شیشه ها اقدام مینمایند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *