پنجره فولکس واگنی

پنجره فولکس واگنی چیست؟

پنجره فولکس واگنی یکی از انواع مختلف پنجره دو جداره یو پی وی سی می باشد. به خاطر قابلیت های منحصر به فردی که دارد آن را از انواع دیگر بازشوها در صنعت یو پی وی سی متمایز کرده است.

کاربران پنجره دو جداره به علت آنکه بازشو به پرده گیر نکند و همچنین فضای داخلی منزل را اشغال نکند رو به پنجره کشویی می آورند. اما پنجره کشویی بدلیل آنکه درزبندی خوبی ندارد و از لابلای بازشوی ریلی آن اتلاف انرژی صورت می گیرد ضعیف ترین نوع از لحاظ درزبندی در پنجره های دو جداره می باشد.

همچنین از آنجا که قطر فریم پنجره های کشویی ضخیم تر از انواع دیگر پنجره می باشد در هنگام نصب برای پروژه های بازسازی از لحاظ هم سطح بودن روی فریم قبلی مشکل ساز میشود و نمای خوبی به پنجره نصب شده نمی دهد.

از همین رو در هنگام استفاده از پنجره فولکس واگنی علاوه بر اینکه بازشو بصورت کشویی فولکس واگنی باز و بسته می شود. همچنین بخاطر اینکه از پروفیل فریم معمولی استفاده شده و درزبندی بصورت کامل انجام میگیرد. پنجره فولکس واگنی بهترین گزینه برای کسانی ست که مایل به استفاده از پنجره دو جداره یو پی وی سی با بازشوی ریلی هستند.

یراق پنجره فولکس واگنی

یراق پنجره فولکس واگنی متمایز ترین نوع از یراق در صنعت پنجره یو پی وی سی به شمار می رود که بدلیل نوع بازشوی آن که بصورت فولکس واگنی میباشد این تمایز صورت گرفته است.

میزان قطعات یراق فولکس واگنی برخلاف دیگر بازشوها که نهایتا به ۵ یا ۶ قطعه می رسد بالغ بر ۲۰ قسمت است و روش نصب آن بروی بازشوی فولکس واگنی بسیار حساس و سخت و زمان بر تر از انواع دیگر بازشو می باشد.

دلیل این افزایش قطعات این است که چون بر روی پروفیل سری معمولی نصب می شود و به آن قابلیت باز شدن بصورت ریلی می دهد احتیاج به قطعات اضافی و خاصی نسبت به دیگر انواع بازشو دارد.

نکته دیگر در مورد یراق فولکس واگنی که آن را از انواع دیگر بازشو متمایز می کند قیمت آن است. بعنوان مثال قیمت یراق آلات در انواع تک حالته، دو حالته، کلنگی یا کشویی در حالت معمول تا سقف صد هزار تومان است. اما هزینه یک سری از یراق آلات مربوط به پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی از یک میلیون تومان به بالا میباشد. همین نکته قیمت نهایی این پنجره را نسبت به دیگر انواع پنجره با هزینه بالاتری مواجه می کند.

 قیمت پنجره فولکس واگنی

قیمت پنجره فولکس واگنی نسبت به انواع دیگر پنجره با قابلیت باز شدن بصورت تک حالته، دو حالته، کلنگی و کشویی هزینه به مراتب بالاتری دارد. در واقع گران ترین نوع پنجره در صنعت یو پی وی سی به شمار می رود. این یکی از دلایلی ست که پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی نسبت به دیگر پنجره ها کمتر مورد نظر و استفاده کاربران قرار می گیرد.

دلیل اختلاف قیمت بالای پنجره های فولکس واگنی نسبت به دیگر انواع پنجره از آن جهت است که قیمت یراق استفاده شده در آن هزینه بسیار بالاتری نسبت به دیگر انواع یراق مورد استفاده در دیگر انواع مختلف پنجره دو جداره را دارا می باشد.

بعنوان مثال قیمت یراق آلات در انواع تک حالته، دو حالته، کلنگی یا کشویی در حالت معمول تا سقف صد هزار تومان است. اما هزینه یک سری از یراق آلات مربوط به پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی از یک میلیون تومان به بالا می باشد.

اختلاف فاحش در قیمت یراق که در واقع چیزی بالغ بر ده برابر نسبت به دیگر انواع پنجره دو جداره می باشد باعث شده که قیمت نهایی محاسبه شده در پنجره فولکس واگنی نسبت دیگر انواع پنجره هزینه به مراتب بالاتری داشته باشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *