طراحی داخلی بانک

ضوابط طراحی داخلی بانک

یکی از زمینه های تخصصی مورد علاقه معماران و طراحان ، طراحی داخلی بانک میباشد. بسیاری از بانکهای جدید از جمله بانکهای سامان، ملت، مهر، سینا ، بانک پارسیان و … شعب خود را طراحی داخلی کرده اند. بانکهای دولتی و بزرگ دیگر مانند بانک تجارت، ملی و کشاورزی و غیره نی همچنان در پی یافتن یک طراحی دکوراسیون داخلی واحد و یکپارچه سازمانی هستند.

 

اصول طراحی داخلی بانک

امروزه با توجه به رقابت زیاد از میان بانکها مبحث اصول طراحی بانک بازویی مهم جهت تبلیغ قدرت مالی اقتصادی و خدمات بهتر به مراجعان میباشد. در واقع هر نما و تابلوی شعب بانک مانند تابلویی تبلیغاتی بیانگر میزان قدرت هر بانک می باشد. مدیران بانکها بایست به نحوی واقع بینانه به مسئله طراحی بانک نظر داشته باشند. گرفتار مسائل سطحی یا حتی کارکرد گرایی صرف نشوند و همانطور که بانکداری حرفه ای به روز و مدرن می باشد.همانطور نیز باید پاسخگوی بیشت نیازهای جامعه به لحاظ معماری داخلی نیز باشد .لازمه بانکداری از نظر سازماندهی کاری و فضایی، الگوهای امروزی و پیشرو است.

 

فضای شعب طراحی داخلی بانک

در معماری داخلی شعب بانک ها به این نکته پی برده اند.

که چنانچه هزینه قابل توجهی صرف استاندارد سازی معماری و طراحی داخلی شعب بانک شود، نتیجه کار به لحاظ کیفیت و کمیت بسیار بهتر خواهد بود و فهم این نکته بسیار اساسی است.

طراحی داخلی یک شعبه بانک جدا از طراحی نمای آن نبوده .

و هر دو بایست با هم بیانگر امری واحد در راستای اهداف کلی بانک مذکور باشند.

 

شاید به این مقالات علاقمند باشید

دکوراسیون پذیرایی طراحی داخلی دفتر کار
تغییر دکوراسیون با همان وسایلی که دارید! کابینت آشپزخانه
طراحی دکوراسیون اتاق کودک طراحی داخلی پارکینگ

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *