طراحی اتاق خواب مستر

طراحی اتاق خواب مستر


ممکن است بیشتر زمانی که در اتاق خوابتان صرف میکنید خواب باشید، اما این بدان معنی نیست که طراحی اتاق خواب مستر نباید به اندازه فضاهای دیگری که هنگام بیداری از بودن در آن ها لذت می برید زیبا باشد.
ما در اینجا برای شما عزیزانی که به طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت میدهید، ایده های جذابی برای طراحی اتاق خواب مستر جمع آوری کرده ایم که به شما در ایجاد تغییرات مطلوب کمک خواهد کرد، چه شما خواهان اتاقی رویایی با رنگ های روشن باشید و چه اتاق خوابی با رنگ های انرژیک را بپسندید.

طراحی اتاق خواب مستر زیبا و کاربردی

این نکته بسیار مهم است که اتاق خواب هم زیبا باشد هم کاربردی، اتاق خواب هر فرد احتمالا اولین مکانی بوده است که در کودکی اجازه داشته است در تزئین آن نظر بدهد. همچون زمانیکه کودکان از والدینشان می خواهند روی روتختیشان عکس شخصیت کارتونی مورد علاقه شان باشد یا زمانیکه رنگ اتاقشان را انتخاب میکنند. طراحی اتاق خواب فرصتی است برای نشان دادن سبک شخصی هر فرد باشد.

 

اتاق مستر

 

وسایل غیر ضروری را دور بیندازید

نیاز است یادآوری کنیم که نباید در اتاق خواب وسیله ها را انبار کرد و از گذاشتن وسایل غیر ضروری در اتاق خواب که موجب بی نظم و یا شلوغ دیده شدن آن شود اجتناب کنیم. اگر وسیله اضافه ای همچون مبلمان در اتاق داریم آنها راباید برداریم. خلوت کردن اتاق باعث می شود بزرگتر دیده شود و همچنین این خلوتی حس آرامش بخشی را به همراه دارد.
در مورد طراحی اتاق خواب مستر هم حتما پیش از خرید وسیله ها باید ابعاد اتاق را در نظر داشته باشید و متناسب با فضایی که دارید وسیله ها را انتخاب کنید. چرا که بزرگ بودن وسیله ها رفت و آمد را در اتاق سخت می کند و کوچک بودن وسیله ها به نسبت اتاق، ممکن است از زیبایی بصری آن بکاهد.

ایجاد نقطه کانونی در طراحی اتاق خواب

در طراحی اتاق خواب مستر نیز باید سعی کنیم همچون فضاهای دیگر نقطه کانونی در دکوراسیون، ایجاد کنیم که می تواند دیوار پشت تخت، یا هردیواری که شما انتخاب می کنید باشد، که با آجر، سنگ های تزئینی، تابلو و یا هر چیز دیگری دیزاین شود. انتخاب یک بخش از اتاق برای این مورد کافیست و باید مواظب باشیم کاری نکنیم اتاق شلوغ به نظر برسد.

اهمیت نور پردازی در اتاق خواب

نورپردازی در طراحی اتاق خواب مستر بسیار مهم است. برای داشتن نور ملایم و نیز نور کافی برای مطالعه باید تمهیدات لازم را ایجاد کرد. در اتاق خواب نیز اگر از بیرون دید نداشته باشد می توانید از روشنایی و نور طبیعی استفاده نمایید این موضوع برای ساعات روشن روز که در اتاق هستید می تواند جذاب باشد. برای این کار از پرده های حریر با رنگ های روشن استفاده نمایید. در اتاق خواب از لوستر های بزرگ و بسیار پر نور استفاده نکنید استفاده از لوستری متناسب با اندازه اتاق شما که بتواند به اندازه کافی اتاق را روشن کند کافیست، علاوه بر این می توانید از چراغ های دیوار کوب برای قسمت بالای تخت برای زمان هایی که مطالعه میکنید هم استفاده نمایید. در ضمن یک چراغ شب خواب نیز روی پا تختی علاوه بر زیبایی که دارد می تواند کاربردی هم باشد.

 

اتاق خواب مستر


انتخاب رنگ در طراحی اتاق خواب مستر یکی از نکات بسیار مهم است. اتاق خواب باید محلی برای استراحت بعد از یک روز طولانی باشد، بنابراین جای تعجب نیست که یک پالت خنثی یک انتخاب محبوب است. می توان از رنگ های کرم، طوسی، سفید و … برای اتاق خواب استفاده کرد.

اتاق خواب با رنگ خنثی

در طراحی اتاق خواب مستر باید این مسئله را مد نظر داشته باشید که چگونه می توانید حس امنیت و آرامش را در فضا ایجاد کنید و برای ایجاد این حس از چه ترکیب رنگ هایی می توانید بهره ببرید که متناسب هم باشند. از استفاده رنگ های تیره حتی رنگ مشکی در اتاق خواب واهمه نداشته باشد حتی این رنگ ها هم می توانند یک ترکیب مطلوب را برای اتاق خواب ایجاد نمایند.

اتاق خواب با رنگ تیره

وسیله های دیگری هم درطراحی اتاق خواب مستر هستند که اهمیت دارند همچون رو تختی، پرده و فرش که می توان این سه مورد را به لحاظ رنگ متناسب با هم انتخاب نمود. در مورد اتاق خواب نکات بسیاری وجود دارد که در مقالات دیگر به آن موارد خواهیم پرداخت.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *