مزایا و معایب پنجره یو پی وی سی

مزایا و معایب پنجره یو پی وی سی چیست

مهمترین معایب پنجره یو پی وی سی که ممکن است بوجود آید بخاطر استفاده از متریال نامناسب یا معیوب، تولید غیر استاندارد و همچنین نصب اشتباه می باشد که مشتری بایستی با تحقیق در این موارد بهترین گزینه را انتخاب نماید. به ویژه در شرایطی که بازسازی ساختمان صورت گرفته و تعویض پنجره انجام شده است باید دقت بیشتری شود. مواردی همچون گالوانیزه آهن داخل پروفیل ها و گاز آرگون میان شیشه ها را از فروشنده بخواهد و همچنین این موارد مذکور را در قرارداد گنجانده و با محصولی که تحویل می گیرد چک کند تا مغایرت نداشته باشد. با قید این موارد می توان از معایب پنجره های یو پی وی سی جلوگیری کرده و آرامش خاطر خود را بابت محصول خریداری شده فراهم نمایید.

از مهمترین مزایای پنجره یو پی وی سی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱٫ مقاوم در برابر نفوذ سرما و گرما
۲٫ مقاوم در برابر نفوذ آلودگی های صوتی
۳٫ مقاوم در برابر نفوذ آلاینده های زیست محیطی
۴٫ غیر قابل اشتعال بودن
۵٫ مقاوم در برابر اشعه مخرب خورشید (ماورای بنفش)
۶٫ نظافت آسان
و…

معایب پنجره یو پی وی سی

از آنجا که پنجره دو جداره یو پی وی سی آخرین نسل از پنجره های تولیدی در دنیا می باشد تمامی معایب نسل های قبلی پنجره یعنی چوب و آهن و آلومینیوم در آن رعایت و رفع گردیده است، مهمترین معایب پنجره یو پی وی سی به وجود می آید به خاطر استفاده از متریال نامناسب یا معیوب، تولید غیر استاندارد و همچنین نصب اشتباه می باشد. برای جلوگیری از این معایب خریدار بایستی به متریال استفاده شده در پنجره دو جداره که شامل پروفیل، یراق آلات و شیشه می باشد دقت کرده و همچنین توجه داشته باشد مواردی همچون گالوانیزه آهن داخل پروفیل ها و گاز آرگون میان شیشه ها را از فروشنده بخواهد و همچنین این موارد مذکور را در قرارداد گنجانده و با محصولی که تحویل می گیرد چک کند تا مغایرت نداشته باشد.

 

همچنین مشتری بایستی که هنگام نصب پنجره ها حضور داشته باشد. بر موارد بسیار مهمی همچون رگلاژ بازشوهای پنجره ها و همچنین درزبندی آنها نظارت کند و حتی تسویه نهایی را به بعد از این مرحله موکول نماید. همچنین گارانتی متریال استفاده شده را که بایستی معتر باشند پس از اتمام کار از فروشنده دریافت نماید.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *