طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی داخلی آشپزخانه

چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه کوچک

طراحی داخلی آشپزخانه یکی از فضاهایی است که در خانه اغلب برای بازسازی در نظر گرفته می‌شود و همچنین یکی از پرهزینه‌ترین آن‌هاست  بسیار مهم است که تمام گزینه‌های خود را قبل از مواجه‌ شدن با هر پروژه در هر اندازه‌ای بررسی کنید. طراحی داخلی شما طرحی را اسکیس بزند برای رسیدن به فضایی رویایی حال طرح یک نوسازی بزرگ را در سر داشته باشد و یا تغییراتی کوچک، ما گام به گام رهنمودهایی را به شما از آغاز تا پایان ارایه می‌دهیم.

هیچ دو آشپزخانه‌ای شبیه به هم نیستند. فضای همه آن‌ها توسط نور طبیعی و کفپوش‌های چوبی بزرگ و وسیع به نظر نمی‌رسند با این حال اصول و موارد ارایه شده برای طراحی آشپزخانه تا حدودی کمک می‌کند که بدانید نتیجه نهایی به چه صورت خواهد شد.

 

طراحی داخلی آشپزخانه کابینت گلاس

یک سوم هزینه بازسازی به طور میانگین برای تعویض آشپزخانه صرف می‌شود.

قفسه چوبی در طراحی داخلی آشپزخانه عنصر بسیار موثری در طراحی هستند.

در نتیجه تعویض آن‌ها در برگشت سرمایه بسیار موثرند، با این حال بسیار پرهزینه هستند.

برای نوسازی کابینت‌ آشپزخانه ها وجود دارد از جمله نورپردازی، روکش‌های جدید چوبی و فلزی یا رنگ جدید زدن.

برای از نو نما کردن قفسه تا جایگزین کردن آن‌ها باید به دنبال ایده‌هایی برای کابینت‌ها باشیم.

که از لحاظ هزینه مناسب هستند و حیات جدید و سبک مدرنی به آشپزخانه قدیمی می‌بخشند.

 

جدیدترین طراحی داخلی آشپزخانه لوکس

نوسازی آشپزخانه دکوخانه با صرف هزینه متوسط ، درصورتیکه که فضای آشپزخانه  طبق اصول بین‌المللی طراحی شود، روشن، تمیز و دارای معماری داخلی کلاسیک ؛ دارای توجیه بازگشت سرمایه  منطقی است.روش دیگر برای جلوه بخشیدن به فضای آشپزخانه‌تان این است که لوازم شخصی دکوری نظیر کتاب‌های آشپزی، عکس‌ها و یا خراب کردن یک یا دو دیوار آشپزخانه استفاده کنید تا به فضای شما جلوه بیشتری بخشیده شود.

روش دیگر در طراحی داخلی آشپزخانه این است که نوع جنس کمدها و دستگیره‌ها را عوض کنید زیرا با تغییرات کوچک می‌توانید تغییراتت بزرگی ایجاد کنید. از دیوارهای گچی گرفته تا قفسه‌های باز همگی می‌توانند الهامی برای تغییر در فضای آشپزخانه شما باشند با جستجو و تحقیق درباره آشپزخانه‌هایی با معماری داخلی مدرن می‌توانید ایده‌هایی جدید برای بازسازی فضای آشپزخانه خود برسید.

 

طراحی داخلی آشپزخانه اپن رایگان

افزودن یک جزیره به آشپزخانه خود در بازسازی دارای مزیت فراوانی در بالا بردن ارزش آشپزخانه شماست. بنا بر آمار اخیر، ۷۰ درصد از خریداران علاقه‌مند به داشتن جزیره در آشپزخانه خود هستند و ۵۰ درصد آن را نیاز ضروری می‌دانند.

داشتن آیلند در طراحی داخلی آشپزخانه دارای مزیت‌های بسیاری است از جمله مکان‌های نشستن و درست کردن و انبارکردن اضافه می‌شوند.قانون مهم این است که فاصله بین ۱متر تا ۱٫۲ متر بین میز جزیره و کابینت‌های اطراف در نظر گرفته شود درنتیجه فضای کافی برای حرکت و گردش پیرامون آن خواهد بود.

 

طراحی داخلی آشپزخانه مطبخ ایرانی

با توجه به رنگ‌های مختلف موجود طراحی داخلی مطبخ در بازار ، انتخاب رنگ فرایند بسیار پیچیده‌ای است. به طور کلی، آشپزخانه به رنگ سفید یا سفید با سایه‌های خاکستری معمول و مورد پسند است. خبر خوب این است که رنگ به انواع مختلف موجود و تغییر آن به راحتی امکان‌پذیر است پس اگر شما می‌خواهید طرح جسورانه و سرزنده‌ای داشته باشید این انتخاب بهترین است در مقایسه با تعویض با کاشی‌ بر روی دیوار که بسیار پرهزینه است.

رنگ‌های گرم شبیه قرمز تا حدودی اشتها را تحریک می‌کنند در حالی که رنگ سفید ظاهری تمیز، زنده و زیبا ارایه می‌دهد. انتخاب تک رنگ‌ها از پالت رنگ، یکی دیگر از گزینه‌های معمول  در معماری داخلی منزل و طراحی داخلی آشپزخانه است.

 

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

پیش از طراحی آشپزخانه و بازسازی آشپزخانه زمانی است که از خود بپرسید شما چه می‌خواهید.

و دوست دارید نهایتا ظاهر آشپزخانه به چه شکلی درآید.

در وهله اول چرا می‌خواهید فضای آشپزخانه خود را بازسازی کنید.

آیا مصالح به کار رفته  در فضای آشپزخانه قدیمی شده‌اند و نیاز به عوض کردنن آن‌ها دارید؟

آیا می‌توانید به تنهایی این کار را انجام دهید؟

آیا شما به دنبال راه‌حل‌های ساده‌ای برای تعمیر هستید تا  روحی نو را به فضای آشپزخانه خود بدمید؟

بهه محض این‌ که شما مشکلات خود را در آشپزخانه ارزیابی کردید نسبت به میزان هزینه آن آگاهی پیدا کنید

و تصمیم بگیرید که آیا شما خود همه کارها را انجام خواهیدد داد یا یک طراح و مجری استخدام می‌کنید.

 

طراحی داخلی آشپزخانه رستوران

رسیدگی‌ها و توجهات متنوعی نیاز است وقتی که نوبت انتخاب مصالح کفپوش برای طراحی داخلی آشپزخانه فرا می‌رسد. آیا فضای آشپزخانه محل رفت و آمد بسیار است؟ آیا بودجه محدودی برای این کار اختصاص داده‌اید؟ کفپوش‌ها بخش بسیار پسندیده‌ای هستند و ظاهری کلاسیک می‌آفرینند اما قابل جایگزین شدن با روکش‌هایی ورقه‌ای هستند که گزینه بسیار کم هزینه‌تری است.

مزیت‌ها و معایب بسیاری وجود دارد زمانی که باید درباره روکش (لمینت) و یا سنگپوش چوبی و سنگی (هاردور) تصمیم می‌گیرید قطعا لمینت بیش از ۵۰ درصد در طراحی داخلی رستوران ارزان‌تر است. مصالحی شبیه چوب پنبه و بامبو ایده‌هایی اقتصادی برای کفپوش‌های آشپزخانه و معماری سبز هستند.

 

طراحی داخلی آشپزخانه صنعتی

همانند کفپوش‌ها، کانترتاپ‌هایی را که برای آشپزخانه انتخاب می‌کنید می‌بایست مبتنی بر عوامل متعددی باشند. از لحاظ هزینه و ظاهر از قیمت گرفته تا رسیدگی و تعمیرات. طیف مصالحی را که می‌توانید برای کانترتاپ‌ها انتخاب کنید عبارتند از گرانیت، مرمر، شیشه، استن استیل و کوارتز مهندسی شده. کاشی‌ها همچنین می‌توانند در نقاط مختلف تعبیه شوند. از آبپاش ضد حریق سقفی گرفته تا دیواره پشت سینک و یا صفحه کانتر. یک کانتر زیبا درخشش خاصی به طراحی  آشپزخانه می دهد و فرقی نمی کند طراحی آشپزخانه لوکس باشد و یا طراحی آشپزخانه مدرن.

 

تعرفه قیمت طراحی داخلی آشپزخانه

بهتر است قبل از آن رهنمودهای لازم درباره استخدام کارفرما را بپرسید و مطالعه کنید.

حتی اگر این گزینه را انتخاب کنید بازهم باید ایده‌‌های مورد نظرتان را برای طراحی داخلی آشپزخانه در نظر بگیرید

از کفپوش‌ها گرفته تا دیوارها. قبل از شروع طراحی آشپزخانه یا هر نوع پروژه بزرگی در خانه‌تان نسبت به همه چیز آگاهی پیدا کنید

به طور مثال درباره چیزهایی نظیرقوانین و استانداردهای ساختمانی و گرفتن مجوزهای لازم در این زمینه.

در آشپزخانه درباره جزییات بیاندیشید و از اشتباهات نوسازی آشپزخانه نظیرحذف نورپردازی و تهویه مطلوب ویا فضاهایی برای انبار کردن بپرهیزید.

تمامی عناصر برای نوسازی آشپزخانه را تقسیم‌بندی و به صورت ایده‌های برتر و رهنمودهای لازم به شرح زیر خلاصه کرده‌ایم.

 

شاید به این مقالات علاقمند باشید

دکوراسیون پذیرایی جوت هندی در دکوراسیون
تغییر دکوراسیون با همان وسایلی که دارید! دکوراسیون رستوران
طراحی دکوراسیون اتاق کودک  تامین پارکینگ ساختمان

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *