دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی، این خانه بعد از بازسازی معرکه شد!

بازسازی خانه های قدیمی همیشه مورد علاقه معماران و طراحان داخلی است. من هم تصمیم گرفتم مطلب امروزم را به طور کامل به بازسازی یک خانه بزرگ و قدیمی اختصاص بدهم. نکته قابل توجه در این بازسازی این است که علاوه بر رعایت اصول و استانداردهای نوسازی، دکوراسیون داخلی نیز به صورت کاملا حرفه ای و با سلیقه بسیار زیبا انجام گرفته است. به گفته معمار و مالک این پروژه، سقف ها نشست کرده و حشرات زیادی در آن جا وجود داشتند. در واقع این خانه این مخروبه کامل بوده که در ادامه به همراه تصاویر قبل و بعد از بازسازی می توانید نتیجه را مشاهده نمایید.

بازسازی آشپزخانه و  غذاخوری

بازسازی از آشپزخانه، به عنوان مهم ترین فضا در خانه، آغاز شد. سم پاشی، برق کشی و تعمیرات اولین کارهایی بودند که در آن انجام گرفتند به دلیل وجود سقف شیبدار، امکان نصب کابینت های بالایی بر روی همه دیوارها وجود نداشت بنابراین معمار از شلف های باز و فضای اطراف یخچال برای ذخیره سازی استفاده کرد. با باز کردن تعداد پنجره های بیش تر بر روی دیوار انتهایی، نور طبیعی بسیار مناسبی برای این فضا تامین شد که جلوه ای خاص را در خانه به وجود آورده است. سفید رنگ کلی آشپزخانه در نظر گرفته و برای گرم تر کردن فضا و جلوگیری از سرد و بی روح شدن آن، چوب طبیعی وارد صحنه شد. در نهایت برای رسیدن به یک فضای باز و یک دست، دیوار بین آشپزخانه و ناهارخوری را برداشته که باعث می شود آشپزخانه اپن از همه جای خانه دیده شود. شما می توانید در تصاویر، زیبایی میز ناهارخوری چوبی، گلدان روی آن و همچنین فرش متناسب با دکوراسیون را به خوبی مشاهده نمایید.

طراحی اتاق کار

این اتاق که در کنار سالن غذاخوری قرار گرفته، با یک درب کشویی از آن جدا می شود. این فضا هم به عنوان انباری و هم به عنوان محل انجام کاهای مورد علاقه اعضای خانواده در نظر گرفته شده و همان طور که در تصویر مشاهده می کنید فضای ذخیره سازی بسیار زیادی را نیز در خود جای داده است. دیوار نمدی که در سمت چپ تصویر می بینید، امکان نصب و آویزان کردن وسایل کوچک را فراهم می کند.

بازسازی اتاق نشیمن و ورودی

اتاق نشیمن و ورودی خانه پر از پانل های چوبی و فرش بسیار قدیمی بود که نیاز به تعویض داشتند. یکی از ترفندهای معمار برای این قسمت، حذف سقف کاذب ها بود که باعث بزرگ تر و دلبازتر نشان داده شدن فضای نشیمن می شود. در ادامه، برای ایجاد نقطه کانونی و شخصیت دادن به فضا، کتابخانه سفید رنگ بر روی دیوار اصلی نصب گردید. در این فضا نیز همانند آشپزخانه، به دلیل وجود رنگ سفید از وسایل چوبی با رنگ های گرم استفاده شده و همان طور که در تصاویر مشخص است، هر کدام از وسایل دارای طرح و جلوه بسیار خاصی هستند و شما می توانید ترکیب و هماهنگی رنگ های سفید، قهوه ای و سبز را به خوبی لمس کنید. در قسمت ورودی، از فضای زیرپله به خوبی استفاده شده و قرار دادن یک نیمکت چوبی، آینه چوبی و گیاه سبز، همان تنالیته رنگی را تکرار می کند. در عین حال تعریف زیبایی از ورودی ارائه شده است.

بازسازی حمام طبقه پایین

معمار خانه قبل از شروع بازسازی این سینک روشویی را خریداری کرده و بالاخره این فضا را برای نصب و استفاده از آن پیدا کرد. این حمام که در طبقه پایین خانه قرار دارد با یک طرح خاص و جسورانه کاشی پوشیده شده است. به دلیل کمبود وقت و محدودیت در هزینه ها، دیوارها با کاغذ دیواری پوشانده شده و فقط قسمت دوش با کاشی متقاوت شاخص تر شده است. آینه بالای روشویی به پیروی از کاشی های کف ۶ ضلعی در نظر گرفته شد ک به دلیل چوبی بودن نیز گرمای خوبی را به فضا اضافه نموده است.

بازسازی حمام طبقه بالا

به گفته معمار، زمانی که طبقه بالا بازسازی می شد، تصمیم گرفتند به جای اتاق خواب سوم، یک حمام برای دو اتاق دیگر در آن طبقه در نظر بگیرند. ترکیب رنگی در دکوراسیون این حمام نیز سیاه و سفید در نظر گرفته شده و به دلیل بودجه محدود، از یک مدل کاشی طرح کلاسیک استفاده شد. تمام اکسسوری های داخل حمام مانند جا حوله ای، فرش کف، قاب روی دیوار و … با همان تنالیته سیاه و سفید و رنگ گرما بخش چوب مورد استفاده قرار گرفتند. ایجاد یک فرورفتگی در حمام، سه بخش مختلف را به وجود آورده است : در داخل حمام سمت راست این فرورفتگی توالت فرنگی با رنگ سیاه و تابلوهای هنری سیاه، سفید و سبز قرار گرفته اند. همان طور که در تصاویر می بینید، سمت چپ این فرورفتگی، سینک روشویی کاملا هماهنگ با دکوراسیون کلی خانه قرار داده شد است. در داخل این اتاق که با یک درب چوبی کشویی مخفی می شود، لباسشویی جای داده شده است.

دکوراسیون اتاق مهمان:

در نهایت به اتاق مهمان می رسیم. این اتاق که یک دکوراسیون دنج و صمیمی دارد، وسایل زیادی از چوب طبیعی را در خود جای داده است. دیوارها با رنگ سبز بسیار خاصی رنگ آمیزی شدند که هماهنگی کامل با وسایل چوبی را نشان می دهد. شما در دکوراسیوت این اتاق خواب، می توانید به چیدمان کتاب و وسایل، رنگ بندی اکسسوری ها و همچنین انتخاب طرح و رنگ سرویس خواب دقت نمایید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *