انواع شیشه دکوراتیو

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه های رنگی یکی از پر استفاده ترین نوع شیشه دکوراتیو می باشد که تحت عنوان شیشه دکوراتیو رنگی هم شناخته می شود. به علت تنوع بالای رنگ و قابلیت استفاده ی گسترده ی این نوع شیشه در فضاهای متفاوت، شیشه رنگی توسط عموم مردم و همینطور معماران و طراحان داخلی مورد استقبال گسترده ای قرار گرفته است. شیشه لاکوبل، برندی از شیشه رنگی می باشد که توسط کارخانه ACG بلژیک تولید و عرضه می گردد. شیشه رنگی تقریبا در هر فضایی نظیر مجتمع مسکونی، اداری، تجاری، فرهنگی و … قابل استفاده است و حتی می توان در پنجره دو جداره از آن استفاده کرد.

شیشه دکوراتیو چاپی 

شیشه دکوراتیو چاپی یا شیشه طرح دار را می توان دومین نوع شیشه های دکوراتیو دانست. شیشه چاپی یا شیشه های طرح دار، بعد از شیشه های رنگی، پرمصرف ترین نوع شیشه دکوراتیو هستند. علت محبوبیت این نوع شیشه قابلیت بالا و انعطاف آن در طرح و نقش پذیری می باشد. هر طرح و نقشی قابلیت چاپ شدن بر روی شیشه را داراست و این سبب می شود بسیاری به این فکر بیفتند که طرح مورد نظرشان را بر روی شیشه چاپ نمایند.

بسیاری از سازمان ها، کارخانه ها و نهادهای دولتی و خصوصی، برند خود بر روی شیشه دو جداره چاپ و در قسمت های مختلف نصب می کنند که هم می تواند به عنوان پارتیشن از آن استفاده کرد و هم جنبه تبلیغاتی دارد. در دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی، شیشه های طرح دار را بخش های مختلف مانند آشپزخانه، حمام، نشیمن، اتاق خواب و … نصب می کنند. فروشگاه های مختلف نیز، شیشه چاپی را برای نمایش برند خود مورد استفاده قرار می دهند.

شیشه دکوراتیو سنتی

شیشه دکوراتیو سنتی یا همان آینه رنگی، همان آینه معمولی با رنگی خاص است و در واقع یکی دیگر از انواع شیشه های دکوراتیو است. در گذشته که از این نوع شیشه ها در دکوراسیون داخلی و تزئینات و معماری خانه های قدیمی ایرانی استفاده می شد، امروزه دوباره این نوع تزئینات سنتی مورد توجه بسیاری از افراد خوش ذوق قرار گرفته شده و در طراحی منزل خود از این نوع شیشه استفاده می کنند.

شیشه سند بلاست

فرآیند تولید شیشه های سند بلاست کمی متفاوت است. این نوع شیشه را می توان سومین نوع شیشه های دکوراتیو دانست. تولید شیشه های سند بلاست، به وسیله پاشیده شدن یک نوع ماسه به وسیله دستگاه های سند بلاست با فشار بالا صورت می گیرد. وقتی که ماسه روی شیشه می پاشد هر طرحی را روی شیشه سند بلاست به وجود آورد. شیشه سند بلاست که یک نوع شیشه مات است و بسیار مورد توجه سازمان ها، ادارات و شرکت ها قرار گرفته است. از این شیشه ها می توان برای جداسازی و پارتیشن بندی در فضاها استفاده کرد و مثلا یک نوع طرح و یا لوگوی شرکت را روی آن طراحی کرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *