پارتیشن اداری دوجداره (MDF)

طراحی و تولید انواع پارتیشن دوجداره ام دی اف

پارتیشن (Partition) به معنی جداسازی و قسمت بندی است. در محیط های اداری قسمت هایی که فعالیت مشخص و متمایزی در آن انجام می گیرد، میتوانند توسط پارتیشن دوجداره (و یا تک جداره) از یکدیگر جدا شوند. در حقیقت پارتیشن های اداری، به منظور تقسیم کردن یک فضای بزرگ کاری به تعداد بیشتری فضای کوچک تر، جهت اسکان کارمندان به کار گرفته می شوند.

امروزه انواع متنوع و متعددی از پارتیشن دوجداره، در بازار موجود است که مانند دیوار، نقش جداکننده را در فضا ایفا می کنند و از طرفی به علت تنوع در فرم، اندازه، نوع کاربری، متریال، رنگ، بافت و … عنصری کامل کننده در طراحی فضا به شمار می آیند. استفاده از پارتیشن بندی در فضاهای داخلی علاوه بر کاربرد، جنبه دکوراتیو نیز دارد. باید توجه داشت که در فضاهایی با متراژ کم، نوع پارتیشن نباید باعث کوچک تر شدن فضا شود.

پارتیشن های دوجداره می توانند با ارتفاع کوتاه نصب شوند. در این حالت به صورت دیوارک عمل کرده و معمولا در محیط های یکپارچه برای جداسازی دو فضا به کار می روند. در طراحی پارتیشن های اداری، می توان از تلفیق ام دی اف  (MDF)  با شیشه (سندپلاست یا شفاف) و فلزاتی نظیر آلومینیوم بهره گرفت.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *